«Рука в руці: майстерки»: презентація та обговорення роботи ініціативи

26 квітня проведено презентацію на круглому столі результатів програми та обговорено виклики, впровадження надалі.
Майстри, майстрині, представники органів та організацій у сфері культури, неурядові організації мали можливість дізнатись про методики роботи із соціально вразливими групами. Також обговорювали – яким чином можна застосовувати свої знання та досвід у сфері традицій та ремесл, якими є практичні приклади участі в соціально-корисній діяльності. Здійснено обговорення викликів у роботі із групами, особливості умов та адаптації майстерок до потреб та можливостей учасників.
Захід відбувся за участю народних майстрів та художників-аматорів при Навчально-методичному центрі культури і мистецтв Львівщини.
Заступник голови Центру громадської адвокатури Ярослав Хауляк розповів про започаткування у 2022 році ініціативи «Рука в руці: майстерки» та її розвиток.
За цей час проведено 56 занять, брали участь від 20 до 35 учасників із невеликих громад у кожній майстерці.
Саме народні майстри та майстрині проводили заняття із соціально вразливими групами.
Народний майстер Володимир Мишолівський та майстриня Світлана Муховецька поділились власним досвідом проведення майстерок в рамках програми.
Проводяться творчі майстерки щодо ремесл та традицій, що не тільки допомагає арт-терапії соціально вразливим групам, але й популяризації традицій, та адвокації їхніх інтересів щодо включення у соціально-культурне життя громад, поширення творчих методик майстерок та інтеграційних занять.
З 2022 року ініціатива працювала із дітьми та молоддю із внутрішньо переміщених сімей, сімей ветеранів та військовослужбовців невеликих громад Львівщини.
Проєкт цього ж 2005 року «Посилення спроможності забезпечувати сталі послуги: майстерки ініціативи «Рука в руці» передбачає розширення заходів на інші цільові групи.
Так ініціатива у 2005 році сприяє тому, щоб залучати людей похилого віку, осіб із обмеженими можливостями, у тому числі тих, що постійно чи переважно проживають в закладах соціального захисту та прихистках, до участі в майстерках та інших творчих заняттях організації. Важливою складовою залишається привернення уваги до розширення доступу до культурного життя в громадах, посилення спроможності інституцій та фахівців працювати із такою цільовою групою для якісного та повноцінного життя.
Діяльність проводиться в рамках ініціативи ГО «Центр громадської адвокатури» в проєкті «Дійсно разом». Проєкт реалізується Мережею Карпатських фондів завдяки підтримці Фундації de France. // The Truly Together programme is implemented by the Carpathian Foundation in cooperation with the Carpathian Foundation Hungary and the Carpathian Foundation Ukraine, thanks to the financial support of the Fondation de France.