Hot on line :: Новини організації


Виклики та завдання першого року дії Закону «Про доступ до публічної інформації» обговорили у Львові

 

У травні минув рік як в Україні вступив в дію Закон «Про доступ до публічної інформації».
Центр громадської адвокатури 16 травня провів круглий стіл «Забезпечення виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації: виклики та завдання першого року». Учасники обговорили рік дії нових законодавчих норм про доступ до публічної інформації, питання доступу до нормативно-правових актів та актів індивідуальної дії, проектів актів (рішень) на офіційних веб-сайтах органів публічної влади на місцях; організації функціонування офіційного веб-сайту органу влади та інших способів оприлюднення інформації у відповідності із вимогами Закону України «Про доступ до публічної інформації», оцінки стану виконання Закону журналістами, органами влади та представниками громадськості. Також учасники поділились окремими аспектами реалізації права на доступ до публічної інформації, яка становить громадський інтерес та захист порушених прав.
В результаті моніторингу забезпечення органами публічної влади доступу до публічної інформації експерти Центру підготували рекомендації для покращення виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації», які будуть надіслані у відповідні органи влади чи органи місцевого самоврядування. Експерти висловили сподівання на широке врахування їх у роботі органів влади.
На заході також було продемонстровано кращі та гірші практики використання органом влади офіційних веб-сайтів для розміщення нормативно-правових актів  та їхніх проектів відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації». Учасники з Івано-Франківська розповіли про свою роботу із законом у сфері землі на Прикарпатті, питаннями доступу до інформації про роботу медичних установ.
Захід проводився в рамках проекту «Підвищення прозорості та покращення доступу до нормативно-правових актів, актів індивідуально дії, проектів нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування» за підтримки програми «Верховенство права» Міжнародного фонду «Відродження». Партнерами проекту є: Асоціація Молодих Реформаторів; Експертна мережа аналізу державної політики; Станіславська правозахисна група; Центр політичного аналізу та виборчого консалтингу.
 


  Версія для друку

  Лінк на e-mail