Hot on line :: Новини організації


Представники органів місцевого самоврядування обговорювали можливості співпраці з громадськістю.

 З 11 по 13 вересня у м.Яремче для керівників та працівників органів місцевого самоврядування Сокальського району Львівської області було проведено семінар «Влада та громадськість. Точки дотику». Даний освітньо-пізнавальний семінар був проведений громадською організацією «Центр розвитку та захисту прав жителів територіальних громад «Світанок» та Центром громадської адвокатури з метою сприяння покращенню взаємовідносин між громадськістю та місцевими органами влади.

Теми, які обговорювались на семінарі стосувались впровадження  Закону  України  «Про  доступ  до публічної  інформації», законодавчого регулювання застосування «місцевих» інструментів у територіальних громадах, зокрема, місцевих референдумів, загальних зборів громадян за місцем проживання, місцевих ініціатив, громадських слухань, ролі органів самоорганізації населення. Також застосування такого інструменту, як «впливу» громадськості на владу як оскарження незаконних дій, рішень, бездіяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Крім того, обговорювались можливості залучення громадськості до співпраці з органами державної влади та місцевого самоврядування, оскільки це є необхідною умовою прозорості та більшої ефективності їх діяльності.

В результаті проведеного обговорення учасники погодились з тим, що в багатьох розвинутих демократичних країнах органи влади використовують різноманітні форми взаємодії з громадянським суспільством, а особливе значення це має на місцевому рівні, тому, що саме там влада найбільш наближена до населення, з яким повинна тісно та плідно співпрацювати. І тому, необхідно найбільшу увагу приділяти саме співпраці громадськості та органів місцевого самоврядування.   

 


  Версія для друку

  Лінк на e-mail