Hot on line :: Новини організації


Ефективна комунікація та співпраця у громаді? Це можливо!

 27 вересня жителі Новострілищанської громади навчалися як правильно будувати комунікацію та діалог в громаді. Для когось конфлікт -  це проблема, для когось -  просто виклик... Що треба для того аби конфлікт став ефективним і приносив в наше життя лише конструктив учасників? Цього навчала активістів громади тренерка Наталія Кузьма – членкиня Львівського центру медіації.

Впродовж семінару, що проходив у будівлі Новострілищанського ліцею ім. Миколи Лебедя, учасники обговорювали причини виникнення конфліктів  та розглядали різні способи їх розв'язання. Кожен зміг поділитися власним досвідом та практикою поведінки в конфлікті. За словами учасників, в житті кожен використовує різні тактики поведінки: хтось відступає в конфліктних ситуаціях, хтось старається розрядити обстановку жартом, хтось силою, криком чи в інший спосіб.

Далі учасники вчилися працювати зі своїми упередженнями як причинами конфліктів. Також вправлялися в активному слуханні та розвивали інші навички комунікації, реакції на критику тощо. Все це супроводжувалося практичними вправами та розглядом реальних конфліктних ситуацій.

За словами тренерки, в умовах конфлікту важливо пам'ятати про його мету, почути іншу сторону, скласти всі «пазли» та накидати варіанти рішень. Якщо дотримуватися всіх цих рекомендацій, тоді конфлікт — лише «перевалочна база» до вершини, «зона дискомфорту» на шляху до чогось нового. Тоді інший, мій опонент — не загроза мені, а той, хто приносить у моє життя щось нове.

Захід проводився у межах проекту «Побудова діалогів та застосування інструментів місцевої демократії для запобігання та сприяння вирішенню конфліктів в ОТГ в процесі впровадження реформ», що реалізується громадською організацією «Центр громадської адвокатури» за підтримки програми «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження».


  Версія для друку

  Лінк на e-mail