Hot on line :: Новини організації


Тростянецька громада Львівщини розпочала обговорення проєкту Стратегії охорони довкілля

Мешканцям Тростянецької громади Стрийського району Львівської області 16 квітня 2021 року представлено проєкт Стратегії охорони довкілля громади та обговорювався план її реалізації.

Під час он-лайн зустрічі учасники ознайомилися з дослідженням стану  охорони довкілля, природних ресурсів та стану збереження, поводження та охорони в Тростянецькій сільській територіальній громаді, яке стало основою для розробки проєкту Стратегії охорони довкілля громади та плану її впровадження. 

«Виокремлення заходів охорони довкілля із загалу стратегічних питань дозволяє системно працювати над створенням якісного природного середовища в громаді. Такий документ систематизує роботу в галузі охорони довкілля,» – зазначає Ярослав Хауляк, керівник проєкту «Сприяння практичній реалізації стратегічного планування у сфері охорони довкілля в Тростянецькій ОТГ Львівської області».

Підготовці дослідження та проєкту Стратегії передували зустрічі в громаді, обговорення у робочих групах, що дозволило закцентувати увагу на поточній ситуації та сформулювати подальші заходи. Зокрема, експертами сформульовано стратегічну ціль - забезпечення сталого розвитку громади шляхом використання та впровадження енергоефективних та ресурсозберігаючих технологій, зниження впливу на довкілля та створення умов для дотримання екологічних стандартів. Досягнення стратегічної цілі сприятимуть шість операційних цілей:

1. Енергоефективна громада.

2. Ефективне поводження з ТПВ та іншими матеріалами, що вийшли з ужитку або втратили споживчі властивості.

3. Зниження рівня забруднення поверхневих вод.

4. Чисте повітря.

5. Екологічно свідома громада науково обґрунтованих рішень.

6. Ефективне та стале використання земельних ресурсів та  надр.

Он-лайн презентація відкрила етап ознайомлення з напрацьованими проєктними документами, які в подальшому будуть виставлені на широке обговорення у громаді та передані на затвердження місцевої ради.

Захід проведено в рамках проєкту «Сприяння практичній реалізації стратегічного планування у сфері охорони довкілля в Тростянецькій ОТГ Львівської області», який реалізовується  ГО «Центр громадської адвокатури» у партнерстві з Тростянецькою сільською територіальною громадою та ГО «Агенція розвитку та співробітництва» за підтримки Європейського союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках грантового компоненту проєкту EU4USociety.


  Версія для друку

  Лінк на e-mail