Hot on line :: Архів новин


Ще одна громада на Львівщині захистила право на місцевий референдум в суді

Ініціативна група громади сіл Добросин та Пили відстояла право на проведення місцевого референдуму у суді першої інстанції. Жовківський районний суд Львівської області задовольнив позов ініціативної групи та зобов’язав голову місцевої ради Гец Г.В. зареєструвати ініціативу.

Ще у квітні 2009 року відбулися збори сіл Добросин та Пили, які належать до Добросинської сільської ради з питань проведення місцевого референдуму та обрання ініціативної групи.  

 Невдоволення членів громади викликало те, що сільською радою таємно прийнято рішення про надання погодження місця розташування земельної ділянки для будівництва залізної колії від станції Добросин до шахти «Любельська №1-2» та під’їзної колії дочірньому підприємству «СІ-СІ-АЙ-Любеля». Також надано дозвіл на початок розвідувальних робіт щодо можливості спорудження водозабору на території села Пили для шахт. Мешканці, занепокоєні можливим негативним екологічним впливом від  вагонів шахт та їхнього обслуговування на територію села, а також тим, що від водозабору знизиться рівень води, намагались провести переговори із місцевою владою та скасувати рішення, прийняті всупереч інтересам громади. Однак після невдалих спроб ініціативна група поруч із питаннями, які стосувались колії та водозабору, винесла на місцевий референдум питання про дострокове припинення повноважень голови та ради.

Голова сільської ради оскаржила постанову Жовківського районного суду Львівської області до Львівського апеляційного адміністративного суду.  «Очевидно, що найкращим варіантом було б проведення референдуму одночасно із виборами, - вказує представник ініціативної групи Василь Пац. – Однак і після виборів питання про проведення місцевого референдуму буде актуальним, адже два питання – про заборону розбудови колії та водозабору із ресурсів громади залишаються такими, з яких громада має висловити свою думку».

  Нагадаємо, що аналогічна ситуація існує в селах Муроване-Сороки-Львівські, в яких ініціативна група отримала остаточні рішення судів, проте вони не виконуються, та сільський голова не реєструє ініціативну групу. Питання, які ставились цією громадою для референдуму, - заборона відчуження земель громади до впровадження генплану села.
 
   Як вказує голова Центру громадської адвокатури, адвокат програми правової підтримки  Леонід Тарасенко: «Як і в інших прикладах із ініціюванням та проведенням місцевих референдумів,  які ми супроводжували, стоїть на заваді законодавство, яке наділяє значними повноваженнями щодо реєстрації та оформлення ініціатив голови рад, чим вони вдало користуються. Судовий розгляд справи тільки у першій інстанції триває більше року, хоча має розглядатись за скороченими строками, як це визначено у Кодексі адміністративного судочинства.»
 
Контакти:
 
Василь Пац, представник ініціативної групи місцевого референдуму у селах Добросин та Пили, тел.0678629110
 Леонід Тарасенко, голова Центру громадської адвокатури, тел.097465593, Львів, пр.. Чорновола 63 оф.413, info@lawngo.net
 

 


  Версія для друку

  Лінк на e-mail