Hot on line :: Архів новин


Інваліди та їх організації на Львівщині розробили та просуватимуть свою обласну програму

Прес-конференція на тему «Конвенція ООН «Про права інвалідів» в Україні ратифікована, а віз проблем інвалідів і далі там же. Що можна зробити на місцевому рівні?» відбулася 11 листопада у Львівській обласній організації Спілки журналістів України.
Участь у заході взяли Оксана Коваль, юрист програми правової підтримки неурядових організацій, Центр громадської адвокатури та Оксана Кіяновська, перший заступник голови Львівської обласної асоціації інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України». Захід проводився за сприяння проекту «Правовий супровід громадських ініціатив у сфері місцевого розвитку» за підтримки програми «Посилення впливу громадянського суспільства» Міжнародного фонду «Відродження».
Під час прес-конференції учасники розповіли про проблеми інвалідів та організацій інвалідів у містах і районах Львівщини, а також про те, чому організаціям соціального спрямування потрібно представляти та лобіювати інтереси своїх цільових груп при прийнятті рішень, та що можна зробити на місцевому рівні для того, щоб працювало законодавство про захист інвалідів та вирівнювання можливостей.
Під час заходу інваліди презентували  розроблений громадськістю проект програми комплексу заходів щодо посилення соціального захисту осіб з інвалідністю та забезпечення повного і рівного користування всіма людьми з інвалідністю усіма правами людини, яка запланована на  Львівщині на 2011-2014 роки. На сьогодні цей проект програми проходить обговорення у громадських радах соціальних організацій.
Юрист програми правової підтримки НУО Оксана Коваль наголосила на декларуванні законодавством України вирішення проблем інвалідів, потребі доопрацювання механізмів на місцевому рівні, а також на тому, чому організаціям соціального спрямування потрібно представляти та лобіювати інтереси своїх цільових груп при прийнятті рішень, та як цьому сприяє програма Центру. «На сьогодні законодавством передбачені деякі можливості та засоби «впливу на владу» для громадських організацій, і їх потрібно застосовувати», - підсумувала Оксана Коваль.
Заступник голови Львівської обласної асоціації інвалідів Оксана Кіяновська розповіла про практичні проблеми інвалідів та організацій інвалідів, з якими вони стикаються у містах і районах Львівщини, про те, як на місцевому рівні можна зробити дієвим законодавство, яке декларує права інвалідів, що для цього планує робити асоціація, в тому числі про проект обласної програми комплексу заходів щодо покращення статусу інвалідів на 2011-2014 роки.


  Версія для друку

  Лінк на e-mail