Бібліотека видань ЦГА :: Інформаційні


Матеріали громадської експертизи Міністерства соціальної політики України

Громадська організація „Центр громадської адвокатури” направила запит стосовно проведення громадської експертизи Міністерства праці та соціальної політики України (на даний час - Міністерство соціальної політики України) у сфері упорядкування системи надання пільг.

В запиті про проведення громадської експертизи зазначалося:

Актуальність проблеми. На сьогоднішній день право на пільги має більше третини населення України. Загальний обсяг пільг потребує щороку все більше і більше коштів, які є значним навантаженням на бюджет та не дозволяє задовольнити інші потреби. Держава неспроможна забезпечити кошти на всі передбачені та задекларовані пільги. В Україні є понад 600 видів пільг, які передбачені більш ніж 50 законодавчими та іншими нормативними актами, і цей перелік постійно поповнюється новими без передбачення їх належного фінансування. Крім того не визначені норми споживання або вони є значно завищеними, а також є проблеми обліку наданих пільгових послуг, контролю за їх якістю та обсягом споживання. Проблема полягає у відсутності зв’язку пільг з фактичними потребами осіб, адресності. Пільги надаються за належність до певної категорії без врахування потреб.

Попередні стратегії, концепції, які стосувалися упорядкування системи надання пільг, врахування адресних підходів так і не були втілені в життя. Нова Стратегія упорядкування системи надання пільг окремим категоріям громадян до 2012 року була затверджена Розпорядженням КМУ від 03.06.2009 року № 596-р., також на її виконання було затверджено план заходів з реалізації Стратегії, однак до розробки та прийняття цих актів не була залучена громадськість.    

Мета проведення громадської експертизи – на основі громадського аналізу проведення оцінки діяльності Міністерства праці та соціальної політики України у сфері упорядкування системи надання пільг, ефективності прийняття і виконання рішень, підготовка пропозицій щодо шляхів вирішення проблем реформування та застосування пільг в Україні.

Предмет громадської експертизи – діяльність Міністерства праці та соціальної політики України у сфері упорядкування  системи надання пільг. В тому числі:

-                     стан реалізації Стратегії упорядкування системи надання пільг окремим категоріям громадян до 2012 року;

-                     стан виконання плану заходів з реалізації Стратегії упорядкування системи надання пільг окремим категоріям громадян до 2012 року;

-                     діяльність Міжвідомчої комісії з упорядкування системи надання пільг;

-                     проведення публічних обговорень та залучення організацій громадського сектору, проведення громадських консультації до розробки та реалізації заходів щодо упорядкування та реформування системи надання пільг;

-                     розробка шляхів вирішення питання щодо посилення адресності надання пільг, реалізації принципу соціальної справедливості у забезпеченні соціальних Прав Людини.

 Дивіться детальніше: Матеріали громадської експертизи Міністерства соціальної політики України

З переліком пільг, упорядкованих Міністерством праці та соціальної політики України, можна ознайомитися у Віснику 1 за посиланням: http://www.cga.in.ua/index.php?itemid=1058

 


  Версія для друку

  Лінк на e-mail