Hot on line :: Архів новин


На Львівщині мешканці чотирнадцяти сіл покращили свої правові знання

Протягом квітня 2011р. для мешканців сіл, які знаходяться у Золочівському, Жовківському, Яворівському та Перемишлянському районах Львівщини, відбулися навчальні семінари-тренінги. Загалом участь у цих тренінгах взяли понад 250 осіб з 14 сіл.  

Під час заходів обговорювались питання реалізації прав громадян на землю, зокрема, приватизації земельних наділів різного цільового призначення, передання в оренду земельних ділянок, в тому числі власниками майнових паїв. Стали також предметом розгляду питання спадкового права, особливо громадян цікавили проблемні питання, пов’язані з складенням заповіту, порядком прийняття спадщини тощо.

Окрему увагу мешканці сіл також приділили проблемам, пов’язаних з поверненням кредитів, укладенням договорів довічного утримання, дарування тощо.

На тренінгах громадяни мали можливість отримати газети з правопросвітницькою інформацією, брошури та буклети, в яких містилися правові консультації для громадян щодо земельних, спадкових, трудових, цивільних та інших відносин. Загалом під час заходів було розповсюджено близько 1200 примірників правопросвітницьких матеріалів.

Учасники навчальних семінарів-тренінгів звернули увагу на необхідність подальшого проведення подібних заходів та на важливість діяльності консультаційних пунктів, оскільки громадяни з сільської місцевості фактично не мають можливості отримати безкоштовну правову допомогу по багатьох питаннях, пов’язаних з конфліктними ситуаціями з органами державної влади та органами місцевого самоврядування, по питаннях, пов’язаних із зверненням до суду, інших органів та установ, по питаннях приватного права тощо. Учасники тренінгів відзначили, що правова обізнаність громадян, які проживають у сільській місцевості, є вкрай низькою, рівень їх доходів не дозволяє таким громадян звертатися до приватних адвокатів за юридичною консультацією.

Навчальні семінари-тренінги відбувалися в рамках проекту «Інформаційно-консультаційний правовий Центр як засіб посилення правових можливостей малозахищених верств населення», що виконується Центром громадської адвокатури за підтримки ініціативи «Посилення правових можливостей бідних верств населення», яку реалізує Міжнародний Фонд «Відродження» за програмою «Верховенство права», а також за сприяння  Підгайчиківської сільської ради, Коростенської сільської ради, Малехівської сільської ради, Домажирської сільської ради і їх сільських голів, та місцевих неурядових організацій - благодійного фонду «Блаженного Климентія Шептицького» та громадської організації «Регіональна агенція розвитку Домажирської сільської ради».

 

Анастасія Канунікова,

Центр громадської адвокатури

 

Детальніше:

В селі Домажир Львівської області відбувся навчальний семінар для населення 

http://www.cga.in.ua/index.php?itemid=1094

В селі Унів на Перемишлянщині громадяни отримали правову допомогу з питань, які їх цікавили

http://www.cga.in.ua/index.php?itemid=1097

В селі Малехів Жовківського району Львівської області відбувся семінар-тренінг для населення

http://www.cga.in.ua/index.php?itemid=1096

В селі Підгайчики Золочівського району Львівської області громадяни покращували свої правові знання

http://www.cga.in.ua/index.php?itemid=1098

 


  Версія для друку

  Лінк на e-mail