Hot on line :: Архів новин


В селі Лагодів дізналися про правові можливості малозахищених верств населення

В селі Лагодів, що на Перемишлянщині, наприкінці липня 2011р. відбувся навчальний семінар-тренінг для громадян. Мешканці села Лагодів, а також сусідніх сіл, які також були присутні на заході, мали можливість отримати правові консультації щодо порядку передання в оренду земельних ділянок, порядку розпорядження належними їм майновими паями, щодо отримання різних соціальних допомог, що захисту прав в судовому порядку, порядку оскарження рішень, які приймаються органами місцевого самоврядування тощо. Семінар-тренінг відбувався в рамках проекту «Правова допомога та просвіта для вразливих верств населення», що реалізується Центром громадсокї адвокатури за підтримки Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН). Партнером заходу був Благодійний фонд «Паросток». Також сприяння у проведенні заходу було надано Лагодівською сільською радою та Лагодівським сільським головою. Семінар-тренінг був частиною заходів, які відбувалися в селі в рамках фестивалю «Лагодівські фестини 2011», що дало змогу залучити до проведення заходу велику кількість мешканців села.

Також під час семінару-тренінгу громадяни мали можливість отримати інформаційні матеріали (буклети) щодо оформлення спадщини, отримання соціальних допомог, укладення договорів, в тому числі дарування, довічного утримання, кредиту, щодо виконання судових рішень, отримання аліментів, оформлення права власності на землю, правил добросусідства, щодо прав споживачів комунальних послуг, невиплати заробітної плати, приватизації земельних ділянок, виїзду закордон тощо. Крім того, під час заходу були розповсюджена інформаційна газета «Правовий консультант», в якій містилися право просвітницька інформація для громадян. Загалом під час заходу було розповсюджено понад 500 примірників газети та понад 400 буклетів з правовими консультаціями.

Громадяни відзначили важливість посилення правових можливостей сільського населення, що дає їм змогу безоплатно покращувати свої правові знання в найбільш необхідних сферах суспільного життя.

Учасники семінару теж звернули увагу на те, що така діяльність повинна носити систематичний характер, оскільки сільське населення позбавлено можливості отримати кваліфіковану правову допомогу.

 

 

 

 

 

 


  Версія для друку

  Лінк на e-mail