Hot on line :: Архів новин


Підтримка і захист прав осіб з обмеженими можливостями та медико-соціальна експертиза в Україні.

 

З 15 лютого 2013 року Центр громадської адвокатури розпочав реалізацію проекту «Підтримка і захист прав осіб з обмеженими можливостями та медико-соціальна експертиза в Україні».

Інвалідність є соціальним явищем та одним з найважливіших показників здоров’я населення країни, уникнути якого не може жодне суспільство. Особи, що мають інвалідність, є особливо вразливими, оскільки не можуть у повній мірі реалізувати свої здібності, наявний потенціал. Вони потребують особливого захисту з боку суспільства та держави, підтримки і правової допомоги у створенні можливостей для повноцінного життя на рівні з іншими людьми.

Метою даного проекту є реалізація громадської ініціативи, спрямованої на підтримку та надання правової допомоги щодо медико-соціальної експертизи та пов’язаних з нею питань в Україні, здійснення аналізу проблем проведення медико-соціальної експертизи, присвоєння інвалідності, здійснення реабілітації та підготовки пропозицій експертами, просування пропозицій.

            В рамках даного проекту буде здійснюватися підвищення правової обізнаності інвалідів щодо їхніх прав, які гарантовані законодавством, сприяння реалізації та захисту цих прав при проходженні МСЕК, аналіз нормативно-правових актів, що стосуються осіб з обмеженими можливостями та визначення недоліків правового регулювання, завдяки яким виникає можливість у МСЕК порушувати права громадян при проходженні МСЕК і отриманні її висновків. Також буде здійснюватися аналіз судової практики та іншої практики застосування в Україні, моніторинг проблем через правову приймальню та вивчення іноземного досвіду США у процедурі встановлення інвалідності, розроблення програм реабілітації, та існування подібних комісій.

  Проект «Підтримка і захист прав осіб з обмеженими можливостями та медико-соціальна експертиза в Україні», який реалізується Центром громадської адвокатури за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США/The project «Support and protection of persons with disabilities and medical-social examination in Ukraine», implemented by the Center for Civic Advocacy supported by the Democracy Grants Program of the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.

 


  Версія для друку

  Лінк на e-mail