Hot on line :: Новини організації


Засідання експертної групи щодо організації первинної медичної допомоги в Дублянській ОТГ

В Дублянській об’єднаній територіальній громаді Самбірського району 6 вересня 2018 р. відбулося засідання експертної групи щодо організації надання первинної медичної допомоги в громаді у відповідності до вимог запроваджуваної в Україні реформи структури та фінансування медицини. Представники влади громади, керівник та лікарі амбулаторії, громадські експерти розглянули питання організації надання первинної медичної допомоги, її фінансування та перспектив реорганізації в Дублянах та населених пунктах громади.

 

Під час зустрічі учасниками розглянуто вимоги законодавства до надавачів первинної медичної допомоги в громаді. Так, відповідно до ЗУ «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування», існуючі амбулаторії комунальної власності повинні бути перетворені в комунальні некомерційні підприємства. Після перетворення, новостворені медичні заклади підписують договори з Національною службою здоров’я України, яка здійснюватиме безпосереднє фінансування відповідно до кількості підписаних декларацій з пацієнтами. Громади як власники медичного закладу  можуть дофінансовувати потреби первинної медичної допомоги, в тому числі фінансувати утримання фельдшерсько-акушерських пунктів.

Відповідно до наказів Міністерства охорони здоров’я новостворювані комунальні некомерційні підприємства повинні володіти відповідним матеріально-технічним обладнанням та забезпечувати безкоштовне проведення діагностичних та лабораторних досліджень.

Також учасниками наголошувалося на необхідності інформування населення щодо нових підходів у роботі сімейних лікарів та педіатрів з метою залучення більшої кількості мешканців до підписання декларацій з лікарями.

На завершення зустрічі було сформовано план роботи щодо реорганізації та перетворення амбулаторії в комунальне некомерційне підприємство, порядку ліцензування, а також визначено, що робоча група здійснить оцінку матеріально-технічного забезпечення медичного закладу.

 

Засідання відбулося в рамках Проекту «Впровадження стратегії Дублянської ОТГ. Освіта та охорона здоров’я» за підтримки програми «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження».

 


  Версія для друку

  Лінк на e-mail