Hot on line :: Новини організації


Дублянська амбулаторія загальної практики-сімейної медицини реалізовує заходи стратегії розвитку: у червні закуплять обладнання для покращення якості медичної допомоги в рамках мікропроекту

 Спільно із експертами ГО «Центр громадської адвокатури» у грудні 2018 року було розроблено стратегію розвитку КНП «Дублянська амбулаторія загальної практики-сімейної медицини Дублянської селищної ради».

 Після серії обговорень  сплановано першочергові заходи щодо досягнення стратегічних цілей розвитку. До заходів  ввійшли питання підвищення кваліфікації персоналу щодо управління закладом, покращення матеріально-технічного оснащення закладу, комунікаційної складової, підвищення «підписної кампанії» щодо декларацій, поінформованості про заклад, робота із попередженням захворювань в громаді.

   Відповідно до Наказу МОЗ №148 від 26.01.2018 року «Про затвердження Примірного табеля матеріально-технічного оснащення закладів охорони здоров’я та фізичних осіб-підприємців, які надають медичну допомогу»  надавач первинної медичної допомоги має мати відповідне оснащення.  Після проведення оцінки матеріально-технічного оснащення було встановлено потребу покращення обладнання для проведення діагностичних процедур та лабораторних досліджень в межах первинної медичної допомоги, як цього вимагає від надавачів Наказ МОЗ №504 від 19.03.2018 р. щодо Порядку надання первинної медичної допомоги.

  Очевидним було для робочої групи впровадження заходів стратегії те, що до проведення оптимізації штату самостійно закупити вартісне обладнання за кошти амбулаторії та власника закладу не буде змоги. У січні місяці проводився конкурс для органів місцевого самоврядування та ініціативних груп у рамках Програми проведення обласного конкурсу проектів місцевого розвитку у Львівській області. Спільними зусиллями сформовано проект, який отримав підтримку та включений до числа переможців. В рамках проекту буде закуплено мікроскопи, аналізатор та інше необхідне обладнання для повноцінного проведення діагностичних процедур та лабораторних досліджень.

  В квітні стартувала реалізація мікропроектів у Львівській області та виділення фінансування обласною радою на їхнє впровадження. (https://lvivoblrada.gov.ua/news/konkursna-rada-zatverdila-perelik-peremozhciv-konkursu-proektiv-miscevogo-rozvitku-2019)

     Важливим є те, що для реалізації проекту покращення оснащення амбулаторії долучені учасники із різних секторів, в тому числі експерти ГО «Центр громадської адвокатури», ініціативна група уже зібрала кошти мешканців, селищна рада, а також долучились місцеві громадські організації - ГО «Агенція розвитку Дублянської селищної ради»¸ місцеві спонсори. Обєднання зусиль засвідчує, що учасники розуміють важливість спрямувань зусиль на впровадження медичної реформи в громаді, планування та впровадження заходів розвитку для організації надання якісної первинної медичної допомоги.

    Стратегічне планування щодо впровадження медичної реформи в Дублянській ОТГ здійснюється в рамках проекту «Впровадження Стратегії розвитку Дублянської ОТГ. Освіта та охорона здоров’я» за підтримки Програми «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження».


  Версія для друку

  Лінк на e-mail