Hot on line :: Новини організації


У Тростянецькій громаді розглянули результати анкетувань учасників освітнього процесу

13 лютого у Липівській ЗОШ І-ІІІ ст. Тростятнецької ОТГ відбулася зустріч координатора проектів Центру громадської адвокатури Богдана Зеленого та експерта в галузі освіти Сергія Пазюка із педагогічними працівниками та представниками органу управління освіти громади. В ході зустрічі учасникам презентували результати опитування учнів, батьків та вчителів в громаді. Що вдалося з'ясувати та чим це корисним буде для громади розглянемо детальніше.

Загалом учасниками опитування стали 183 учні 7-11 класів всіх шкіл громади (72% учнів відповідної вікової категорії), 101 педагог (73% від загальної кількості) та 186 батьків. Під час зустрічі учасники розглянули ситуацію та результати в кожному навчальному закладі окремо, а також загальну картину оцінки стану освіти в громаді.

За результатами опитування можна виокремити наступні тенденції. Для учнів важливим є покращення умов навчання (спорудження або розширення спортзалів, актових залів), закупівля мультимедійних дошок, проекторів для кожного класу, тощо. Також учні висловлювалися за запровадження різного роду гуртків і секцій в школах, проведення більше різних екскурсій, таборів, забезпечення безкоштовним харчування всіх учнів.

Серед педагогів відповідні думки також знайшли підтвердження. Окрім вищенаведених пропозицій вчителі звернули увагу на необхідність забезпечення інтернетом кожного класу, мультимедійними дошками, проведення ремонтних робіт, забезпеченням дидактичними матеріалами та обладнанням. Також йшла мова про підвищення рівня співпраці із батьками та учнями в ході планування освітнього процесу, облаштування кутків для відпочинку учнів та вчителів, покращення умов харчування.

Батьки, крім наведених пропозицій, також висловлювалися щодо покращення стану викладання певних предметів, заміни окремих вчителів, оптимізації кількості уроків та збільшення позакласної гурткової роботи, підвищення якості прибирання.

За результатами обговорення учасники домовилися:

- за зразками аналізу даних проаналізувати в освітніх закладах власні результати опитувань;

- виявити існуючі проблеми в освітньому середовищі, оцінюванні, освітньому процесі та управлінні (описати їх і спробувати з колективом прийняти рішення про те, як виправити проблеми);

- узагальнити запити учнів, педагогів та батьків, знайти спільні точки дотику і розробити бачення розвитку свого закладу;

- долучити учнів до розробки проектів на вирішення існуючих проблем;

- підготувати висновки щодо проблем, інтересів окремих закладів для розробки стратегії розвитку освітньої галузі громади.

 

Все це має лягти в основу проекту Стратегії розвитку освіти в громаді на найближчі роки. Проведення робочих груп щодо напрацювання спільних пропозицій до проекту Стратегії заплановане на березень 2020 року.

Зустріч відбулася у межах проекту «Побудова діалогів та застосування інструментів місцевої демократії для запобігання та сприяння вирішенню конфліктів в ОТГ в процесі впровадження реформ» громадської організації «Центр громадської адвокатури», що реалізовується за підтримки програми «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження».


  Версія для друку

  Лінк на e-mail