Hot on line :: Новини організації


Практики роботи молодіжних громадських рад в Західній Україні

       В рамках проекту «Посилення участі молодих лідерів в об’єднаних територіальних громадах в Західній Україні»,  що стартував у травні, проведена серія навчань. Так, у червні у дводенному семінарі щодо посилення інституційної спроможності з роботи з молоддю в громаді взяли участь молодіжні лідери із ОТГ Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської областей, в яких як сформовані команди молодіжних рад, так і інші молодіжні осередки. Впродовж наступних навчань команди із шести ОТГ, в яких сформовані молодіжні громадські ради, працювали над стратегічним  планування, брендуванням, а також планували системну роботу, практикувались у проведенні заходів для молоді в громаді.

      Активісти молодіжних рад Новострілищанської ОТГ,  Старобогородчанської ОТГ, Тростянецької ОТГ, Золотниківської ОТГ, Дублянської ОТГ, Скалатської ОТГ переконані, що молодіжна громадська рада є цікавим та дієвим механізмом громадської участі молоді у житті громади. Під час проекту мережа молодіжних громадських рад сформувала буклет про те, як молодь розуміє, що таке молодіжна рада та як мотивувати до участі в ній інших. На думку молоді, молодіжна громадська рада – це представницьке об’єднання молоді та простір, де вона почувається вільною, дізнається нове, розвивається та згуртовується навколо розвитку громади.

     Під час семінару 6-7 березня підбивались підсумки роботи проекту. Команди молодіжних громадських рад презентували результати роботи за рік, виклики, з якими доводилось працювати та плани наступної роботи. Наступного дня насиченого семінару активісти працювали на базі громадського простору у Старобогородчанській об’єднаній громаді Івано-Франківської області. Молодіжні представники громад відвідали «антикафе» молодіжної ради, в якому є чимало цікавого для молоді. На базі простору  можна поспілкуватись на навчатись у невимушеній атмосфері, пригощають смачними кавовими напоями, «чорним» морозивом, є можливості переглянути сучасні фільми, зіграти в ігри  та організовані інші цікаві для молоді заняття, якими навряд чи можуть похвалитись сільські території. Голова молодіжної ради Леся Клим’юк поділилась  досвідом формування цього простору, який є результатом наполегливої і клопіткої праці членів команди, співпраці із спонсорами, проектами і владою.

    Також учасники семінару попрацювали у групах для пошуку вирішення питань, які є актуальними для розвитку молодіжних рад в громадах. Учасники намагались спільно із тренерами опрацювати питання подальших дій, можливостей співпраці в мережі, пошуку ресурсів для забезпечення системної роботи, а також підвищення знань та компетенцій членів команд.

    Захід реалізовано в рамах проекту «Посилення участі молодих лідерів в об’єднаних територіальних громадах в Західній Україні», що виконує ГО «Центр громадської адвокатури» та МГО «Комітет підтримки молодіжного самоврядування» за сприяння Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.


  Версія для друку

  Лінк на e-mail