Hot on line :: Новини організації


Семінар для волонтерів про громадський моніторинг у судах Львівської області

8 грудня 2008 року Центром громадської адвокатури у рамках проекту «Громадське дослідження в судах Львівської області щодо відповідності стандартам доступу до правосуддя, рівності, справедливості та повноти судових процедур» за підтримки проекту «Україна: Верховенство права», Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) був проведений семінар-інструктаж для волонтерів.

 Тематика семінару: проблеми судової системи України,  причини та цілі проведення громадського моніторингу судів, участі громадськості у процесах реформування судової системи, методології та технології проведення громадського моніторингу.
 
У семінарі взяли участь 22 учасники з чотирьох вищих навчальних закладів Львівщини: Львівського національного університету ім. Івана Франка (юридичного факультету та Правничого коледжу), Національного Університету «Львівська політехніка», Львівського державного інституту новітніх технологій та управління ім. В. Чорновола, Львівської комерційної академії, а також до участі в семінарі долучились громадські організації – Регіональний благодійний Фонд «Право і Демократія», Молодіжна громадська організація «Об’єднання студентів-правників», а також Львівська молодіжна громадська організація «Спілка консультантів «Експерт-група».
 
Як відомо, сьогодні в Україні проводиться правова реформа, однією з її напрямків є судова реформа. Громадськість, зокрема, як організації третього сектору, так і пересічні громадяни, можуть і повинні цьому сприяти. І одним із методів такого сприяння є громадські дослідження судів, які проводяться з метою надання суспільству та судам інформації про стан судочинства, визначення шляхів подолання існуючих проблем, сприяння вдосконаленню роботи судів.
 
Саме таку мету має проект, що здійснюється Центром громадської адвокатури. Роль в ньому волонтерів – дуже значна, адже саме волонтерами разом з експертами проекту буде проведено огляд будівлі суду чотирьох районних судів Львівської області, анкетування 200 учасників судових процесів щодо доступу до правосуддя, рівності, справедливості та повноти судових процедур (по 50 в кожному із чотирьох районних судів), спостереження під час судових засідань щодо доступу до правосуддя, рівності, справедливості та повноти судових процедур, аналіз внутрішніх розпорядчих документів 4-х районних судів (графік роботи працівників канцелярії, графік прийому позовних заяв, доказів, ознайомлення з матеріалами справи, видачі судових рішень, доступу до архіву).
 
На семінарі учасники дізнались, а також поділились своїми думками щодо  проблем судової системи України, формування негативного стереотипу щодо неї і шляхів їхнього вирішення, про мету проведення громадських досліджень судів, роль у них громадськості, ознайомились з методологією проведення громадських дослідження судів, а також з інструментарієм, розробленим для проекту. Своїм досвідом громадських досліджень судів поділився з учасниками семінару – Андрій Бурий (РГБФ «Право і Демократія»). Також на семінарі присутнім був продемонстрований фільм про судову систему України, розроблений проектом «Україна: Верховенство права», який є доступний для перегляду всім бажаючим на сайті проекту.
 
Вже починаючи з грудня місяця набуті знання волонтери зможуть реалізувати також практично: в чотирьох районних судах Львівської області вони проводитимуть громадське дослідження.
 


  Версія для друку

  Лінк на e-mail