Hot on line :: Новини організації


У Луцьку покращать доступ молоді до інформації про діяльність органів влади, молодіжні програми та їх фінансування

27 травня у конференц-залі народного дому «Просвіта» в Луцьку проходило громадське обговорення «Доступ молоді та МГО до інформації про діяльність місцевих органів влади у справах молоді».

Участь у заході взяли 40 представників молодіжних громадських організацій, органів студентського самоврядування із Волинської та Львівської областей, а також органів влади у справах молоді.

У рамках заходу обговорювались питання проблем доступу молоді та молодіжних організацій до інформації про молодіжні програми та їх фінансування.
 
Керівник проекту «Реалізація та захист права на інформацію про молодіжні програми» Ярослав Хауляк презентував результати громадського моніторингу наповнення веб-сайтів органів влади у справах молоді, перелік «закритих тем», щодо яких органи влади найменше хочуть інформувати у пасивному та активному доступі до інформації. Як зазначив Ярослав Хауляк, «тенденції є такими, що загальну інформацію органи влади чи оприлюднюють, чи надають, а найбільш закритою є інформація про конкурси фінансування, ухвалення рішень, виконання та звітування щодо коштів бюджетів, які призначені на молодіжні програми».
 
Голова Асоціації Молодих Реформаторів Михайло Шелеп презентував результати першого та повторного моніторингів доступу молоді Волині до інформації про молодіжні програми та їх фінансування. Зокрема, він вказав на недоліки у інформаційному наповненні веб-сайтів, які перешкоджають отриманню організаціям інформації щодо участі у фінансуванні та реалізації програм для молоді. Також Михайло відзначив, що у листопаді після проведення першого моніторингу організація уже зверталась із пропозиціями до органів влади щодо покращення доступу до інформації, отримавши запевнення, що веб-сайти будуть приведені у відповідність до законодавства України. Однак за півроку органами влади фактично нічого не було зроблено.
 
Начальник відділу у справах сім'ї та молоді Луцької міської ради Ігор Гузь та заступник начальника управління у справах сім'ї, молоді та спортуВолинської ОДА Ігор Дмитришин вказали на проблеми фінансування програм для молоді у період економічної кризи, та запевнили, що пропозиції громадських організацій та результати моніторингів будуть враховані.Управління у справах сім'ї, молоді та спорту Волинської ОДА - одне із небагатьох управлінь молоді в Україні, яке має власний веб-сайт, а тому Ігор Дмитришин вказав, що покращити його наповнення є можливим. Ігор Гузь наголосив, що ведеться робота щодо оновлення підрозділу веб-сайту ради щодо молодіжних питань. Також він запевнив, що до 28 червня цього року буде презентовано окрему веб-сторінку відділу у справах сім'ї та молоді Луцької міської ради, на якій будуть висвітлені усі питання, які цікавитимуть молодь про діяльність органів влади.
 
Ірина Омельчук, виконавчий директор Асоціації захисту прав молоді Волині розповіла про досвід їхньої громадської організації в отриманні інформації про діяльність органів місцевого самоврядування у  Волинській області.
Учасник обговорення, член Студради ЛНТУ Богдан Комодзинський  вказав, що «загальну інформацію про орган влади у справах молоді ще можна знайти, вона усім відома, але дуже цікавою була б саме інформація про те, які програми, які кошти витрачаються на їх проведення із бюджетів».
 
Також голова Комітету підтримки студентського самоврядування Тетяна Яцків відзначила, що «молодь та молодіжні організації, як і інші жителі міста чи області мають право на інформацію, якою володіє орган влади у справах молоді, у тому числі отримувати інформацію щодо того, куди і на що ідуть податки, які вони сплачують. Органи влади повинні таку інформацію оприлюднювати самостійно на веб-сайтах, тому що від цього залежить рівність доступу молоді та МГО та участі у таких програмах.  Це має стати нормальною практикою, щоб у молодіжних організацій кожного разу не виникало потреби застосовувати активні способи отримання інформації, у тому числі скаржитись у вищі інстанції, оскаржувати незаконні відмови у суді».
 
Серед інформації, яку молодь хотіла б бачити на веб-сайтах, а також отримувати вчасно і у повному обсязі   шляхом активного доступу до інформації, учасники громадського обговорення у групах визначили таку: нормативно-правові акти, положення, які визначають діяльність органів влади, а також конкурси та порядок реалізації програм, плани роботи та заходів, принаймні анонси кожного місяця, звіти про виконані заходи та звіти про кошти, бюджет, який передбачений на виконання програм та роботу органів влади з молодіжних питань, біографічні відомості про керівництво, актуальні контактні дані, у тому числі можливість спілкування за допомогою електронної скриньки, порядок проведення конкурсів, прозорі та зрозумілі критерії та результати конкурсів та програм.
 
Захід проводився Комітетом підтримки студентського самоврядування у партнерстві із Асоціацією Молодих Реформаторів (АМоРе) та Центром громадської адвокатури за підтримки програми «Верховенство права» Міжнародного фонду «Відродження».
 
Проект «Реалізація та захист права на інформацію про молодіжні програми» має на меті покращення реалізації права на доступ до інформації про молодіжні програми та їх фінансування, навчання та активізацію організацій у реалізації права на інформацію.


  Версія для друку

  Лінк на e-mail