Hot on line :: Архів новин


Громадська експертиза Пенсійного Фонду України відкладається: у Фонді і так багато роботи

Пенсійний Фонд України відмовляється сприяти громадськості у проведенні громадської експертизи його діяльності всупереч Порядку сприяння проведенню громадської експертизи діяльності органів виконавчої влади, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 5 листопада 2008 р. № 976.

Центр громадської адвокатури 12.01.2011р. звернувся до Пенсійного Фонду України з запитом щодо проведення громадської експертизи його діяльності. Предметом громадської експертизи є діяльність Пенсійного Фонду України щодо збирання та акумулювання коштів, призначених для пенсійного забезпечення, та щодо ефективного та цільового використання цих коштів. 16.02.2011р. від Пенсійного Фонду України було отримано відповідь, в якій зазначено, що «у  Пенсійному Фонді України багато роботи, пов’язаної з узагальненням та формуванням консолідованої звітності з виконання показників бюджету фонду за 2010р., що зумовлює неможливість у даний час надати матеріали, необхідні для проведення громадської експертизи діяльності фонду.»

 Слід зазначити, що на сьогоднішній день розмір коштів, які надходять до Пенсійного фонду, є досить значним і фактично наближається до розміру державного бюджету України, однак дефіцит бюджету Фонду з кожним роком зростає, і на даний час платники внесків змушені платити більше для збільшення бюджету Пенсійного фонду, причиною чого є збільшення кількості пенсіонерів, підвищення розмірів пенсій тощо.

Закритість Пенсійного Фонду України не сприяє запровадженню принципу соціальної справедливості, яка повинна починатися з справедливого перерозподілу сплачених працівником податків і зборів під час роботи за трудовим чи цивільним договором, або роботи як підприємця і подальшого отримання належного пенсійного забезпечення. Яскравим прикладом є теперішні пенсіонери, які радіють будь-яким новим пільгам та протестують проти їх скасування або заміни. Першопричиною, яка унеможливить зловживання на майбутнє, повинно стати стабільне соціальне законодавство, яке не повинно змінюватися щодо загальних принципів побудови соціальних платежів. На даний час ця система є солідарною: особа працює і сплачує внески у загальний кошик, а після виходу на пенсію, особа починає отримувати  пенсію за рахунок інших, які в цей час працюють. Натомість така система ставить у взаємозалежність тих, хто отримує пенсію, від тих, хто працює і від розмірів їх доходів. Якщо цих внесків недостатньо, то розмір пенсій є доволі невисокий, до того ж виникає потреба у дотаціях (встановлення пільг замість збільшення розміру пенсій).  Вищенаведене зумовлює ряд проблем, пов’язаних з реформуванням системи пенсійного забезпечення.

 

Ознайомитися з відповіддю Пенсійного Фонду України можна за посиланням

http://www.cga.in.ua/fckfiles/vidpovid%20pens.PDF


  Версія для друку

  Лінк на e-mail