Hot on line :: Статті


Протягом червня 2012 року Базарнику Дмитру Степановичу за підтримки юристів Центру громадської адвокатури вдалося виграти дві судові справи та отримати позитивні рішення.

 Одна зі справ Дмитра Базарника стосувалася захисту честі та гідності та відшкодування моральної шкоди, і ця справа була для нього «справою честі та принципу».

Ще у 2010 році один з Житлово-будівельних кооперативів міста Львова програв в суді справу проти Дмитра Базарника і подаючи апеляцію, в скарзі були зазначені висловлювання, які принижували честь та гідність останнього. А саме, зазначено що «… чому ми вимушені укладати окрему угоду із Базарником Д.С. Він що окрема персона чи можливо те, що він представник нацменшини. Якщо йому таке життя не подобається, то він може залишити державу Україну та переїхати на постійне проживання в Ізраїль…».

Як бачимо ці висловлювання, мали на меті не лише образити честь та гідність пана Базарника, але й мали якийсь незрозумілий підтекст. Крім того, відповідно до Конституції України всім гарантуються рівні права не залежно від їхньої класової чи расової приналежності.  У зв’язку з цим пан Дмитро звернувся за захистом своїх прав до суду.

І нарешті, лише 19 червня 2012 року Франківським районним судом міста Львова було прийнято позитивне рішення по даній справі, а саме стягнуто з ЖБК моральну шкоду на користь Дмитра Базарника у сумі 500 гривень. Хоча дана сума є зовсім невеликою, ця перемога важить для Дмитра Степановича набагато більше, оскільки це говорить проте, що в України все ще існує справедливе правосуддя, де можливо та реально захистити свої конституційні права.

Ще одна справа, яку виграв в суді Дмитро Базарник, стосується визнання Дмитра Базарника особою, на яку поширюється дія ст.1 Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні». В даному випадку Львівська міська рада відмовилася надати статус жертви політичних репресій Дмитру Базарнику, хоча він та його сім’я були репресовані не за рішенням органів державної влади та управління, а за постановою особливої наради при НКВС СРСР, яка є позасудовим органом. Його сім’я була виселена з конфіскацією майна та перебувала на спец поселенні в Омській області до вересня 1956 року.

Визнання Дмитра Базарника таким, на кого поширюється дія ст.1 Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні» є для нього дуже важливим, оскільки особи реабілітовані на підставі ст.1 даного Закону є більш соціально захищеними (мають більші соціальні пільги та доплати) ніж особи, які реабілітовані відповідно до ст..3 даного Закону. А у його 72 роки, та у зв’язку з постійними хворобами будь-яка додаткова допомога є вкрай важливою.

03 червня 2012 року Франківським районним судом міста Львова було прийнято позитивне рішення на користь Дмитра Базарника.

Юристи Центру громадської адвокатури здійснювали постійний контроль за рухом цих двох справ, надавали правові консультації Дмитру Базарнику та складали процесуальні документи. Обидві позовні заяви були складені юристами правової приймальні Центру. 


  Версія для друку

  Лінк на e-mail