Hot on line :: Статті


Вода у крані як із джерела?

«Вода у львівських кранах відповідає всім стандартам», - Львівводоканал

Жителі Львова отримують воду із підземних джерел, на відміну від більшості міст України, де її постачають із поверхневих вод (Дніпра, інших річок). Відповідно, якість львівської води мала б бути досить високою й задовольняти потреби споживачів. Та з кранів часто витікає далеко не ідеальна вода – коричневого кольору, з неприємним запахом, критичним вмістом заліза. Чому так?

У Львівводоканалі стверджують: воду систематично беруть на перевірку до хіміко-бактеріологічних лабораторій, тож за якістю води постійно стежать і підтримують її на необхідному рівні. Пояснюють: причиною того, що з кранів витікає коричнева вода – може стати аварійна зупинка водопостачання. Після його відновлення вода вступає в контакт із залізом і відбуваються процеси корозії, які спричиняють вимивання заліза й відповідне забарвлення води. Однак коричнева рідина після такої аварійної зупинки тече всього кілька хвилин, потім її стан нормалізується.

Громадський адвокат Тетяна Яцків стверджує: до правоохоронних органів не надходять заяви зі скаргами на якість води, якщо ж подібна справа дійде до суду, то позивач може сподіватися на зменшення тарифів за незадовільну якість води чи матеріальне відшкодування. Але важливо довести, що вода дійсно має нехарактерне забарвлення й невідповідну якість за допомогою спеціальної експертизи.

«Якщо споживачі все ж прагнуть звернутися до правоохоронних органів зі скаргою на неякісне водопостачання, то краще це робити колективно», - наголошує адвокат.

Ті, хто все ж не задоволений якістю води, яку постачають до їхніх домівок, перш за все мають звернутися до відповідних установ, які відповідають за водопостачання, зокрема Львівводоканал у таких випадках закликає львів’ян звертатися до них за тел. 245-92-16, обіцяють вирішити існуючу проблему, хоча наголошують, що досі схожі скарги до них не надходили, бо якість води у кранах – задовільна.

Дашкевич Галина

Львівська газета 


  Версія для друку

  Лінк на e-mail