Hot on line :: Архів новин


Фокус-група з представниками роботодавців щодо дотримання трудових прав відбулась у місті Львові

Центр громадської адвокатури провів фокус-групове обговорення за участю представників роботодавців, їхніх організацій та об’єднань.

На обговоренні були присутні  роботодавці із бюджетної сфери і приватної, представники як великого, так і малого бізнесу.

Учасники обговорили питання колективного договору, трудового договору, висловили свою думку щодо тривалості робочого дня, режиму роботи, роботи в нічний час та інших питань. Представники приватного сектору більшою мірою наголошували на розширенні більш вільного вибору у врегулюванні відноси «працівник-роботодавець», адже на сьогодні у приватному секторі більшість норм чинного Кодексу законів про працю фактично не є можливими для застосування.

Більшість наголошувала на тому, що держава не повинна втручатись у відносини працівника і роботодавця, а звести свої функції до ролі спостерігача та вживати заходи у разі порушення. Для того, щоб ефективно здійснювався захист прав у разі порушення повинна працювати судова система.

Також піднімалось питання страйків, мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімуму. Учасники поділились своїм баченням вирішення ситуації  і можливостями сприяти покращенню та захисту трудових прав.

 Обговорення відбулось в рамках проекту Центру громадської адвокатури «Моніторинг дотримання трудових прав в Україні», який реалізується за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) та Міністерством закордонних справ Данії.  Метою проекту є моніторинг  дотримання та захисту прав і свобод людини у сфері трудових відносин в Україні у відповідності із міжнародними зобов’язаннями держави.

 


  Версія для друку

  Лінк на e-mail