Hot on line :: Новини організації


Про нові виклики у організації муніципальних послуг в процесі впровадження децентралізації говорили на Львівщині

1 жовтня цього року відбулось обговорення у Новострілищанській об’єднаній територіальній громаді в рамках проекту «Запобігання та медіація конфліктів в громадах Львівщини в процесі впровадження реформ децентралізації».

Із координаторами напрямків муніципальних послуг (освітніх, адміністративних, культурних та інших, громадські активісти) експерти говорили про нові виклики у організації послуг в процесі впровадження реформи децентралізації.

На жаль, попри значні здобутки і спроможність громади, Кабінетом Міністрів України було прийнято рішення, що громада ввійде до Бібрської об’єдної територіальної громади. Громада звернулась до суду із оскарженням. Отож, з одного боку, проголошується децентралізація послуг, з іншого, постають нові виклики із доступністю послуг. В Новострілищанській громаді на належному рівні за цих 5 років організоване надання важливих послуг – освітніх, медичних, культурних, соціальних, функціонує комунальна служба, за підтримки міжнародних грантодавців та зусиль влади створено сучасний Центр надання адміністративних послуг. 

Як було відзначено під час зустрічі, важливим є залучення мешканців до оцінки організації, доступності та якості послуг, які мають надаватись на рівні об’єднаних територіальних громад. На фоні того, що впроваджується новий підхід у територіальній організації, саме думка мешканців, проведення обговорень із ними мають бути визначальними. В іншому випадку відсутніми будуть доступність послуг та наближеність до мешканців, що може викликати соціальне напруження та невдоволення мешканців, які звикли отримувати ці послуги в громаді. 

Зустріч проводилась у рамках проекту «Запобігання та медіація конфліктів в громадах Львівщини в процесі впровадження реформ децентралізації», що реалізується ГО «Центр громадської адвокатури», Інститутом успішних стратегій розвитку за підтримки програми «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження».


  Версія для друку

  Лінк на e-mail